رستمی: رئیسی ریاست جمهوری را به دست جمهور رسانده بود

به گزارش سرویس‌خبری گروه دانشگاه پایگاه خبری سیمای انرژی، حجت الاسلام رستمی مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در اجتماع بزرگداشت شهید رئیسی و همراهانش که با سوگواری و عزاداری دانشگاهیان در دانشگاه تهران همراه بود، با اشاره به ویژگی‌های رییس جمهور فقید کشورمان اظهار داشت: شهید رجایی رییس جمهور شهیدمان حتی فرصت معرفی کابینه را پیدا نکرد و‌ منافقان فرصت چندانی به وی برای خدمت ندادند اما آیت الله رییسی سه سال فرصت خدمت به مردم و ولی خدا را داشت. لذا مردم با او الفت خاصی داشتند. شکوه استقبال از او را در استان مازندران دیدیم البته او  می‌گفت این استقبال، استقبال از من نیست و اقبال و توجه مردم به نظام و رهبری است.

رستمی با اشاره به ویژگی خستگی ناپذیری شهید رییسی تصریح کرد: او ابایی نداشت از اینکه در جمع دانشجویان مردم عادی و علما حاضر شود و راحت در جمع آنها حاضر می‌شد. او ریاست جمهوری را به دست جمهور رسانده بود و به این مسئله افتخار می‌کرد.

وی رییسی را فردی متواضع، معتقد به اهل بیت و باورمند دانست و تاکید کرد: حرکت در مسیر و راه خدا پایانی ندارد.‌ این ویژگی حرکت در راه خداست و بر همین اساس شهادت و فقدان در این مسیر نقص نمی‌آورد.

رستمی با اشاره به شرایط کشور در دهه 60 گفت: در آن دوران در هر مصیبت و سختی به ایمان و صبر ما اضافه می‌شد و با شهادت هر عزیزی حق طلبی، تسلیم خدا بودن و ثبات قدم در ما تقویت می شد.

وی تاکید کرد: ما داغدار شهید جمهورمان هستیم اما یاری خدا را از یاد نبرده‌ایم. در دهه 60 با وجود شهادتها، ترورها، غایله‌های مختلف، شهادت 72 تن از مسئولان، فرار یک رییس جمهور، شهید شدن رییس جمهوری دیگر و جمعی از فرماندهان، پیروزی‌های زیادی نصیب کشور شد که به پاس ثبات قدم و صبر ملت ایران بود.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: فقدان امام را به خاطر دارید این‌ نگرانی بود چه کسی جای او را می گیرد و اساسا کسی هست جای او را بگیرد اما با حضور مقام معظم رهبری دیدیم مسیر پیشرفت و ثبات کشور ادامه یافت. هر شهادتی رویش‌هایی دارد و قطعا با دعای این شهدا، باور به وعده‌های الهی، صبر در قدم، مسیر درست و حرکت در مسیر ولی خدا این  پیروزی‌ها ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.