گالانت به سالیوان: متعهد به گسترش دامنه عملیات زمینی در رفح هستیم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و مشاور امنیت ملی آمریکا در جریان دیدار با یکدیگر به بررسی جنگ نوار غزه و تلاش‌ها در راستای بازگرداندن اسرا پرداختند.

به گزارش سیمای انرژی، یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در دفترش دیدار کرد و در جریان این دیدار مایک هرتزوگ، سفیر رژیم صهیونیستی در ایالات متحده و چندین مسؤول دیگر حضور داشتند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، درجریان این دیدار دو طرف درخصوص جنگ در نوار غزه و تلاش‌های مختلف درراستای بازگرداندن اسرا به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

گالانت، سالیوان را در جریان «اصلاحات» انجام شده توسط رژیم صهیونیستی برای تخلیه ساکنان منطقه رفح و فراهم کردن کمک‌های انسان‌دوستانه کافی قرار داد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تاکید کرد که تل‌آویو به توسعه عملیات زمینی در رفح به‌بهانه نابودی جنبش حماس پافشاری می‌کند.

گالانت و سالیوان در جریان این دیدار همچنین تنش‌ها در مرزهای شمالی اراضی اشغالی فلسطین با لبنان را مورد بررسی قرار دادند.

گالانت به مشاور امنیت ملی آمریکا گفت تداوم حملات حزب‌الله لبنان و امتناع از دستیابی به توافق می‌تواند منجر به تشدید تنش شود. اسرائیل تلاش دارد تا صهیونیست‌های ساکنان شمال اراضی اشغالی را در شرایط امنیتی متفاوت به منازل خود بازگرداند.

از سوی دیگر، آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد حدود ۸۱۰ هزار نفر از جمعیت رفح طی ۲ هفته اخیر در این شهر آواره شده‌اند و در جست‌وجوی مکان امن هستند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.