تاثیر امتحانات نهایی در هدایت تحصیلی مطلوب

به گزارش پایگاه خبری سیمای انرژی، حمید یزدانی، در اختتامیه نهمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، اظهار داشت: جشنواره نوجوان خوارزمی نسبت به دیگر جشنواره‌ها، از شرایط خاصی برخوردار است.

وی افزود: باید به حیات طیبه، به عنوان یک مسیر بنگریم تا با طی کردن این مسیر، به مراحل خوبی دست پیدا کرده و زندگی شرافتمندانه‌ای داشته باشیم.

عضو شورای مدیران کل و مشاوران معاونت آموزش متوسطه با اشاره به برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی، تصریح کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی برگزار می‌گردد تا شاهد تربیت دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وی ادامه داد: حدود یک سوم از گونه‌های گیاهان دارویی در ایران وجود دارد، در کشور چین، حدود ۱۰۰ میلیون نفر در حوزه گیاهان دارویی در تلاش هستند؛ اما متأسفانه ما از ظرفیت موجود در کشور نهایت استفاده را نمی‌بریم، به همین دلیل در جشنواره نوجوان خوارزمی بر این مهم برای دهمین دوره تاکید شده است.

یزدانی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره، اظهار داشت: جشنواره نوجوان خوارزمی با هدف ارتقا دانش، نگرش و مهارت دانش آموزان در زمینه پژوهشگری و روحیه خلاقیت برای حل مسائل، برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره تنها یک بعد را دنبال نمی‌کند و با تمرکز بر دانش، نگرش و مهارت، زمینه رشد همه جانبه دانش آموزان را فراهم می‌سازد.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت هدایت تحصیلی، گفت: با توجه به امتحانات نهایی، اهمیت هدایت تحصیلی بیش از سال‌های گذشته است و دقت بسیار دانش آموزان را در دروس و انتخاب صحیح رشته تحصیلی می‌طلبد تا شاهد تغییر رشته دانش آموزان نباشیم.

وی با ابراز تأسف از اینکه دانش آموزان آرزوهای خود را تنها در رشته تجربی دنبال می‌کنند؛ گفت: در حالی که رشته‌های در شاخه فنی و حرفه‌ای داریم که می‌تواند هم به صنعت کشور کمک نماید و هم درآمد خوبی دارد.

یزدانی با اشاره به نقش معلمان در تحقق هدایت تحصیلی مطلوب، گفت: معلمان گرامی دوره متوسطه اول باید به کمک مشاوران بزرگوار بیایند تا خانواده‌ها و دانش آموزان انتخابی توأم با آگاهی و آرامش داشته باشند.

وی با اشاره به تفکر الگوریتمی، تصریح نمود: همه ما باید سطحی از برنامه نویسی را بیاموزیم؛ زیرا تفکر الگوریتم در کنار سایر تفکرهای جدی به آن پرداخت و باید نسبت به آن پایبند باشیم.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پایان با اشاره به حوزه‌های تربیت و یادگیری، گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی، با ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری، به دنبال تخصص گرایی نیست و دانش آموزان باید فعالیت در حداقل ۵ محور را مد نظر داشته باشند.

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.