دمشق: فلسطین و محور مقاومت پیروز نبرد با صهیونیست‌ها هستند

وزیر خارجه سوریه در دیدار همتای ایرانی خود گفت به فضل پایداری مقاومت، تحولات فلسطین به‌رغم همه جنایت‌هایی که صهیونیست‌ها مرتکب شدند، در مسیر امیدبخشی به نفع ملت فلسطین پیش می‌رود و فلسطین و محور مقاومت پیروز این نبرد هستند و همه ما به مقاومت و دستاوردهای آن در فلسطین افتخار می‌کنیم.

به گزارش سیمای انرژی، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشبه با «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در دمشق دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، مشورت‌های مشترک در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای را حائز اهمیت دانست و بر اهمیت‌ پیگیری‌های مشترک برای تحقق و اجرایی کردن توافقات ۲ رئیس‌جمهور و اسناد امضا شده میان ۲ کشور در سفر قبلی «سید ابراهیم رئیسی» به سوریه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران نقش بخش خصوصی در روابط اقتصادی ۲ کشور را مهم دانست و افزود «لازم است در این زمینه با تلاش‌های مشترک، موانع برطرف و همکاری‌ها شتاب گیرد». 

امیرعبداللهیان فعال‌کردن هرچه بیشتر ظرفیت‌های اقتصادی موجود در ۲ کشور را به نفع ۲ ملت دانست و گفت «لازم‌ است در این زمینه تلاش‌های مشترک افزایش یابد».

فیصل مقداد نیز ضمن اظهار خرسندی از دیدار با همتای ایرانی خود، این سفر را در این مقطع زمانی مهم دانست و با اشاره به شرایط منطقه‌ای، بر اهمیت این مشورت‌های مشترک برای ۲ کشور تاکید کرد.

او با اشاره به تحولات غزه و حمایت قوی ۲ کشور از مسئله فلسطین، گفت: «به فضل پایداری مقاومت، تحولات فلسطین به‌رغم همه جنایت‌هایی که صهیونیست‌ها مرتکب شدند، در مسیر امیدبخشی به نفع ملت فلسطین پیش می‌رود و فلسطین و محور مقاومت پیروز این نبرد هستند و همه ما به مقاومت و دستاوردهای آن در فلسطین افتخار می‌کنیم».

وزیر خارجه سوریه همچنین گفت تحولات چهار ماه اخیر چهره حقیقی و جنایتکارانه رژیم اسرائیل را به همه جهانیان نشان داد. 

مقداد تاکید کرد هماهنگی های ایران و سوریه در موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی با قوت ادامه خواهد یافت. 

دیپلمات عالی‌رتبه سوریه توسعه روابط دوجانبه تهران دمشق را در زمینه‌های مختلف حائز اهمیت دانست و بر آمادگی طرف سوری برای اجرایی کردن دستورات و منویات رؤسای جمهور دو کشور تاکید کرد.

فیصل مقداد از ایستادگی ایران در کنار سوریه تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام
 

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.