تبرئه متهم اصلی مازوت‌سوزی نیروگاه‌های نزدیک تهران/ نیروگاه "منتظر قائم" مازوت‌سوزی ندارد

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری سیمای انرژی، علی سلاجقه؛ معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دور دوم سفر استانی ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان البرز و در جریان بازدید سرزده از نیروگاه منتظر قائم جهت راستی‌آزمایی از گزارش‌های سازمان مبنی بر عدم مازوت‌سوزی این نیروگاه از مخازن پلمب شده مازوت آن بازدید کردند.

این برنامه در ادامه رویداد نظارت میدانی اصحاب رسانه که چهارشنبه هفته گذشته توسط روابط عمومی سازمان برنامه‌ریزی و اجرا شده بود، برگزار شد که طی آن سرویس‌خبریان از پلمب بودن نیروگاه بعثت تهران اطمینان حاصل کردند.

این بازدید با حضور بیش از 10 سرویس‌خبری استانی انجام گرفت و عدم مازوت‌سوزی این نیروگاه تایید شد. به این ترتیب نیروگاه "منتظر قائم" که هفته های گذشته از سوی برخی از اعضای شورای شهر به‌عنوان نیروگاه‌های اطراف تهران و متهم اصلی آلودگی هوای تهران معرفی می شد، از مازوت‌سوزی تبرئه شد.

در این بازدید میزان آب برداشتی و سیستم تصفیه پساب و همچنین پیشنهادات تغییر سیستم نیروگاه برای جلوگیری از مصرف زیاد آب و جلوگیری از مازوت‌سوزی با حضور مالک نیروگاه مورد بررسی گرفت. مازوت‌‌سوزی آدرس غلط آلودگی هوای تهران و شهرهای بزرگ است و برخی از افرادی که اطلاعات نادرست در این زمینه دارند، تنها جهت استفاده نادرست از افکار عمومی به این شایعات دامن می‌زنند.

طبق بررسی‌ها و مستندات موجود مازوت‌سوزی در اوج سرما و افزایش مصرف گاز و تنها در برخی موارد برای تامین نیاز مردم به برق و انرژی صورت می‌گیرد و کمترین تاثیر را در آلودگی هوا دارد و این درحالی است که در هفته های گذشته سرمای هوا و مصرف گاز در شرایطی نبوده است که با کمبود سوخت گاز در کشور مواجه شویم که نیروگاه‌ها مجبور به استفاده از سوخت مازوت برای تولید برق باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان محیط زیست و مطابق اعلام کارشناسان این سازمان، متهم اصلی آلودگی هوای شهرهای بزرگ عدم اسقاط خودروهای فرسوده و کمبود حمل و نقل عمومی است که این امر نیازمند توجه ویژه به زیرساخت‌ها در کلانشهرهای کشور است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.