زیرساخت‌های هوشمندسازی کسب و کارها در کشور ایجاد می‌شود

به گزارش سرویس خبری اقتصادی پایگاه خبری سیمای انرژی حسین مهویدی، مدیرعامل گسترش فناوری اطلاعات وزارت صمت (مگفا) در مراسمی در اتباط با هوشمند سازی کسب و کار ها اظهار داشت:  اکنون در آستانه ورود به انقلاب چهارم صنعتی در دنیا هستیم به همین منظور در کشورمان نیز باید زمینه زیرساخت‌های هوشمندسازی را کسب و کار ها و صنایع مختلف ایجاد کنیم.

وی افزود: هوشمندسازی کسب و کار ها می تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید کنندگان و افزایش سودآوری و رقابت‌پذیری  آنها شود؛ با وجود سختی این کار اما با همکاری‌های وزارتخانه‌های صنعت و ارتباطات شدنی است. 

مهویدی در حاشیه این  مراسم  نیزدر پاسخ به تسنیم اظهار داشت: در تمام زنجیره‌های های تولید تا بازار امکان هوشمند سازی وجود دارد و در صورتی خواستار  بهره وری حداکثری هستیم باید در تمام زنجیره از این فناوری‌ها استفاده شود.

حل مشکلات شبکه توزیع با هوشمند سازی کسب و کارها

وی با اشاره به اینکه هوشمند سازی می توانند بسیاری از مشکلات موجود در حلقه توزیع کالا در کشور را حل کند تصریح کرد: یکی از مقوله‌های مهم در هوشمند سازی مدیریت شبکه تامین و زنجیره ارزش است و در بسترهای مرتبط با فناوری اطلاعات می‌توان از مقوله هوشمند سازی استفاده کرد.

مهویدی گفت: برای توزیع متوازن کالا و خدمات در زنجیره های مختلف می‌توان از هوشمند سازی بهره گرفت که در توافقی که امروز انجام شد به این موضوع توجه شده است.

ایجاد زیرساخت‌های هوشمندسازی کسب و کارها  در کشور

علی‌اصغر انصاری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم  با اشاره به آماده سازی زیرساخت‌ها برای هوشمندسازی کسب و کار در کشور اظهار داشت: صنایع و کسب و کار های سنتی برای افزایش بهره وری چاره ای جز هوشمند سازی خود ندارند.

وی افزود: اکنون دستگاه‌های ملی و شرکت‌های خصوصی آماده ارائه ایجاد زیر ساخت های هوشمند سازی صنایع هستند.

وی با بیان اینکه موضوع هوشمندسازی بحث جدیدی نیست گفت: در برنامه هفتم توسعه به هوشمندسازی توجه خوبی شده است  و احکام مناسبی  در این ارتباط وجود دارد که امیداریم برای اقتصاد کشور راهگشا باشد

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات بیان کرد: در گفتگو با وزارت صمت اعلام آمادگی کرده‌ایم تا موانع اجرایی  برای ایجاد هوشمندسازی  در کسب و کار ها را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.