زلنسکی، پوتین را «حامی عملیات حماس» خواند

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین، همتای روسی خود را به حمایت از عملیات جنبش حماس علیه رژیم صهیونیستی متهم کرد.

به گزارش سیمای انرژی، ولودیمیر زلنسکی ادعا می‌کند که عملیات طوفان الاقصی و حمله اعضای جنبش حماس به ارتش رژیم صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر «آرزوی بزرگ روسیه بود.»

رئیس‌جمهوری اوکراین طی مصاحبه با روزنامه «دِ سان» با اشاره به روابط مسکو با حامیان حماس در ایران افزود: «در حال حاضر جنگ غزه توجه جهان را از تهاجم نامشروع و وحشیانه کرملین منحرف کرده است.»

او همچنین روسیه را به «آتش‌افروزی» در سرتاسر جهان و «کشاندن این سیاره به آستانه جنگ‌جهانی سوم» متهم کرد.

زلنسکی در ادامه ادعا کرد که از آغاز عملیات نظامی روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، از «شش مورد سوءقصد» به جانش توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه جان سالم به در برده است.

وی تصریح کرد: امروز اوکراین در مرکز خطر جنگ‌جهانی سوم قرار دارد و من واقعا فکر می‌کنم تا زمانی که آمریکا و چین با هم به آن‌ها نگویند که از زمین‌های "ما" بیرون بروید، روسیه به فشارهای خود ادامه خواهد داد.

این صحبت‌های زلنسکی به دنبال سفر از پیش اعلام‌نشده «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا به کی‌یف و ارائه کمک‌های جدید واشنگتن به این کشور جنگ‌زده مطرح شد.

همزمان با سفر از پیش اعلام‌ نشده وزیر دفاع آمریکا به اوکراین در روز دوشنبه، واشنگتن بسته تسلیحاتی و تجهیزاتی جدیدی را به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار جهت حمایت از اوکراین اعلام کرد.

طبق آنچه در وبگاه وزارت دفاع آمریکا منتشر شده‌ است، این بسته کمکی شامل موشک‌های ضدهوایی استینگر، گلوله‌های ۱۰۵ و ۱۵۵ میلی‌متری، سیستم‌های ضد زرهی جاولین و دیگر تجهیزات است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.