برگزاری اولین کنگره شهدا و ایثارگران حفاظت محیط زیست در خوزستان

به گزارش سرویس‌خبری مهر، داوود میرشکار عصر امروز دوشنبه در نشست خبری اولین کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: این رویداد بسیار مهم و ارزشمند، برای اولین بار در تاریخ کشور و با محوریت «ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و گرامیداشت حماسه ایثار و شهادت» به میزبانی استان خوزستان برگزار می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها، یکی از ارگان‌هایی هستند که راه شهادت، ایثار و از جان گذشتگی برای کشور و ارزش‌های معنوی برای آن فراهم است.

وی افزود: روزانه شاهد تعرض‌ها، تخریب‌ها و هجوم ناجوانمردانه شکارچی‌هایی هستیم که به مناطق ما ورود کرده و درصد هستند تا به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه ذخایر ژنتیکی را از بین ببرند؛ لذا این باب ایثار و شهادت در مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از این خاک و مرز و بوم همچنان ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص هدف برگزاری رویداد مذکور بیان کرد: برای اینکه روحیه ایثار، شهادت و از خودگذشتگی را در مجموعه خود، بین محیط‌بان‌ها و کارشناس‌ها حفظ و تقویت کنیم، درصدد برآمدیم تا اولین کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست را در خوزستان برگزار کنیم.

میرشکار ادامه داد: سازمان حفاظت و محیط زیست ۱۲۲ شهید، جان نثار و جان باخته تقدیم کشور کرده که از این تعداد ۳۹ شهید احراز شده، ۱۰ شهید دفاع مقدس و ۸۳ شهید احراز نشده است که در مراحل احراز این شهدا هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین این سازمان حدود ۳۸۸ جانباز تقدیم کرده که از این تعداد حدود ۴۸ جانباز احراز شده و ۳۴۰ مصدوم و آسیب دیده حفاظت وجود دارد که هنوز احراز نشده‌اند و امیدوار هستیم پس از این کنگره بتوانیم مساله احراز اشخاص را با جدیت پیگیری کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص برنامه‌های این کنگره اظهار کرد: کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست از اول آذرماه به مدت چهار روز در اهواز برگزار می‌شود که در روز اول از خانواده‌های معظم شهدا و جانباز استقبال خواهد شد؛ همچنین از آن جایی که اعتقاد داریم هر جا هنر ورود پیدا کند رشادت‌ها پررنگ‌تر می‌شود، قصد داریم برای بیان دغدغه‌های محیط زیستی و نشان دادن رشادت‌های محیط‌بان‌ها به زبان شعر، شب شعری در هتل نادری برگزار می‌شود که قصد داریم این اتفاق را در تاریخ زیست محیطی خوزستان ثبت کرده و هر سال بتوانیم این اتفاق را رقم بزنیم.

میرشکار گفت: روز دوم کنگره با حضور مقامات استانی و کشوری از جمله رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، فرمانده انتظامی کل کشور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار خوزستان برگزار می‌شود که در این برنامه حضور خانواده‌های شهدای احراز شده و جان نثار را هم خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: همچنین پروژه زیست محیطی در خوزستان با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور رونمایی می‌شود؛ جمعی خانواده‌های شهدا و ایثارگر در روز سوم کنگره در قالب برنامه راهیان نور از مناطق جنگی خرمشهر و شلمچه بازدید می‌کنند.

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.