دانشگاهها به تبیین علمی عملیات طوفان الاقصی بپردازند

به گزارش سرویس‌خبری گروه دانشگاه پایگاه خبری سیمای انرژی، محمد هادی همایون، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری نخستین همایش بین المللی طوفان الاقصی و غزه؛ روایت ها و واقعیت ها با اشاره به اینکه اکنون در یکی از مهمترین مقاطع تاریخ بشر و آنچه در ادبیات امروز انقلاب تحت عنوان «پیچ تاریخی» مطرح است، قرار داریم، اظهار داشت: روایت‌ها و بررسی‌های علمی نشان می‌دهد که جهان امروز قبل و بعد از عملیات طوفان الاقصی متفاوت خواهد بود لذا از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی انتظار می رود واکنش به موقعی نسبت به حوادث فلسطین داشته باشند و تبیین درستی از مسائل به جامعه ارائه کنند.

وی با بیان اینکه پرداختن به مسئله غزه باید از جنس جهاد تبیین باشد، گفت: دانشگاه‌ها باید در کنار تبیین حمله پیروزمندانه طوفان الاقصی و مظلومیت مردم غزه برای نخبگان و مردم، تعامل سازنده‌ای با جامعه، جریان مقاومت و کشورهای اسلامی برقرار کنند.

همایون افزود: در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گرفت پس از گذشت 50 روز از وقایع غزه، همایش بین‌المللی «طوفان الاقصی و غزه؛ روایت‌ها و واقعیت‌ها» را برگزار کند. 

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: همایش بین‌المللی «طوفان الاقصی و غزه؛ روایت‌ها و واقعیت‌ها» شامل مجموعه‌ای بهم پیوسته از سلسله نشست‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف مرتبط با غزه است که افتتاحیه آن ششم آذرماه و اختتامیه آن ان‌شاءالله همزمان با پیروزی اولیه غزه برگزار خواهد شد.

وی گفت: طی این فاصله زمانی  بیش از 50 پنل تخصصی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌های دولتی، اندیشکده‌ها و... برگزار خواهد شد.

همایون با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جریان برخورد و تعامل علمی با حوادث غزه را آغاز خواهد کرد، گفت:  دانشگاه آزاد اسلامی با نظام دانشی ویژه خود که در قالب دانشکدگان شکل گرفته، اقدام به برگزاری این همایش کرده است.

وی اضافه کرد: سه دانشکدگان «هنر و رسانه»، «فرهنگ و تمدن» و «جامعه و حکمرانی» محوریت برنامه‌ریزی و اجرای این همایش را با دبیری اکبر نصرالهی رئیس دانشکدگان هنر و رسانه و دانشکده علوم اجتماعی ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی برعهده دارند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.