۸۰۰ نیروگاه ۵ کیلوواتی در استان سمنان راه اندازی می‌شود

به گزارش سرویس‌خبری مهر، محمد حسین ذوالفقاری ظهر یکشنبه در جلسه با رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان به میزبانی کمیته امداد سمنان از راه‌اندازی ۸۰۰ نیروگاه ۵ کیلوواتی فوتوولتاییک با همکاری بسیج سازندگی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در سال جاری خبر داد.

وی به تفاهم‌نامه مشترک با سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری انرژی، وزارت نیرو، بانک‌ها، بسیج سازندگی و کمیته امداد برای به اجرا درآوردن طرح‌های برق خورشیدی اشاره و تصریح کرد: ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به این نیروگاه‌های خانگی اختصاص پیدا می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان یادآور شد: بر اساس تفاهم‌نامه دیگری بین شرکت توزیع نیروی برق و کمیته امداد امام خمینی (ره)، برق تولیدی این نیروگاه‌ها به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود و از محل درآمد نیروگاه‌های خانگی، مددجوی کمیته امداد به درآمدزایی و اشتغال پایدار می‌رسد.

ذوالفقاری بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی در اجرای طرح‌های پنل خورشیدی را مزیت این طرح دانست و بیان کرد: پشتیبانی از طرح‌های ایجادشده باهدف پایدارسازی اجرا می‌شود همچنین باید تاکید کرد که محرومیت‌زدایی با کسب درآمد پایدار برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقشار کم برخوردار با حفظ کرامت خانواده، از دیگر مزیت‌های عمده اجرای این طرح است.

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.