گزارش روزانه بورس 6 خرداد/ ریزش شاخص کل به همراه افت ارزش معاملات

به گزارش سرویس خبری اقتصادی پایگاه خبری سیمای انرژی، بازار سهام اولین روز کاری هفته را بر خلاف نرخ ارز غیر رسمی، روندی کاهشی را در پیش گرفت و  رفته رفته هر چه به ساعت های انتهایی بازار نزدیک شدیم، میزان عرضه ها در بازار با افزایش روبرو شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 34 هزار واحدی به 2 میلیون و 311 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز ریزشی 12 هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 780 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «میدکو» و «فملی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «آریا» و «شگویا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند. همچنین سه نماد «پی پاد»، «خگستر» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «کرمان»، «گدنا» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 6 خرداد ماه 1402، مبلغ 11 هزار میلیارد و 100 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 1300 میلیارد تومان پول از بورس خارج کردند.

در بازار امروز 85 نماد در محدوده مثبت و 324 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 115 نماد در محدوده مثبت و 211 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.