آغاز نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در جده با حضور سوریه/ مقداد: اسد در نشست سران حضور می‌یابد

در حالی که نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب امروز چهارشنبه در شهر جده عربستان با حضور سوریه آغاز به کار کرد، وزیر خارجه سوریه نیز تایید کرد که اسد در اجلاس روز جمعه سران عرب شرکت می‌کند.

به گزارش سیمای انرژی، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب امروز چهارشنبه در شهر جده عربستان آغاز شد.

سی‌ و دومین دور عادی نشست‌های مقدماتی اجلاس سران عربی در سطح وزرا و نمایندگان روز سه‌شنبه با هدف بررسی مهمترین مسایلی که سران این کشورها در نشست پس فردا جمعه خود در ریاض مطرح خواهند کرد، آغاز شد.

فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه یک روز مانده به نشست وزرای خارجه، برای حضور در این نشست‌ها وارد عربستان شد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ در نشست‌های اتحادیه عرب حضور نداشته است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از فیصل مقداد اعلام کرد، حضور سوریه در این اجلاس فرصت جدیدی است تا دمشق به اعراب بگوید به گذشته نگاه نمی‌کند و نگاهش تنها به سوی آینده است.

همچنین وزیر خارجه سوریه در حاشیه نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب با عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه دولت موقت لبنان دیدار کرد.

فیصل مقداد، در یک سخنرانی از جده تایید کرد که «بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عربی اینجا خواهد بود.»

او خاطرنشان کرد: «همه کشورهای عربی ستاره هستند و ما اکنون به لطف حکمت، درایت و رهبری صحیح به وضعیت عادی‌مان به عنوان عرب بازمی‌گردیم.»

وی در مورد شرایط بازگشت آوارگان و بازسازی سوریه گفت: «هرکس که برای ما شرط می‌گذارد بهتر است این افکار را برای خودش نگه دارد، ما التماس نکرده و نخواهیم کرد. ما وارد جنگ علیه تروریسم شدیم و هر کسی که قصد کمک دارد، بسم‌الله ... ما استقبال می‌کنیم.»

رامز القاضی، سرویس‌خبری شبکه ماهواره‌ای الجدید در جده، حضور بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در اجلاس سران عربی را تایید کرد و گفت که اسد مستقیما بدون ورود به ریاض، وارد جده خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.