اظهارات مقداد درباره زمان بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و پاسخ به حملات اسرائیل

وزیر خارجه سوریه اظهار کرد: پاسخ به حملات اسرائیل حتمی و قطعی است و ما در هر زمانی که به نفع‌مان باشد به آن پاسخ خواهیم داد.

به گزارش سیمای انرژی، فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با شبکه بین‌المللی «الجزائر»، اظهار کرد: اسرائیل به ارتکاب جنایات متعددش معروف است و امکان ندارد بگوییم چالش‌هایی که ملت سوریه با آنها روبه‌رو هستند و تجاوزات اسرائیل جدای از آنچه است که امروز در فلسطین می‌گذرد.

مقداد اضافه کرد: حمایت ما از ملت فلسطین پاسخی به حملات اسرائیل است.

وزیر خارجه سوریه افزود: اسرائیل می‌داند و باید آگاه باشد، پاسخ سوریه به این تجاوزات به شکل علنی قطعی و حتمی است... ما به اسرائیل در زمانی پاسخ خواهیم داد که به نفع خودمان باشد.

وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد: اگر حضور سوریه در اتحادیه موجب حل برخی مشکلات می‌شود پس مانعی ندارد ما در سوریه برای مدتی کوتاه برای بازگشت وحدت عربی خود را فدا کنیم.

او در گفت‌وگو با شبکه مذکور گفت، حمایت الجزایر از سوریه موجب خرسندی و امیدواری در بسیاری از کشورهای عربی است.

مقداد اشاره کرد، صلاح در روابط بین کشورهای عربی همان راه واقعی برای ایجاد همکاری کشورهای عربی است که خودشان از آن بهره خواهند برد.

رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه افزود: تصحیح روابط بین کشورهای عربی در بعد دوجانبه تقریبا غیرممکن است. سوریه به بعد عربی تمام مسائل جهان عرب باور داشته و همیشه خواهان وحدت تمام کشورهای عربی و مواضع‌شان بوده است.

وی تاکید کرد: نمی‌توان پذیرفت که ما کشوری مسؤولِ تفرقه بین کشورهای عربی باشیم. اگر مساله حضور سوریه در اتحادیه عرب برخی مشکلات را حل می‌کند مانعی ندارد ما خودمان برای بازگشت وحدت عربی برای مدتی کوتاه فدا کنیم.

وزیر خارجه سوریه تاکید کرد، سفرهای مسؤولان سوری به برخی کشورهای عربی در برهه اخیر با تمایل مشترک و با هدف بستن صفحه گذشته و گشودن صفحه‌ای جدید در روابط جهان عرب بوده است.

او درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت، این مساله قبل از تصحیح روابط دوجانبه تقریبا غیرممکن است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.