اعلام حمایت عربستان از ارسال کمک‌ها به سوریه/ دیدر فیصل بن فرحان با بورل

وزیر خارجه عربستان سعودی از حمایت کشورش از ارسال کمک‌های بشردوستانه برای زلزله زدگان سوریه خبر داد.

به گزارش سیمای انرژی، فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگو با شبکه العربیه در بروکسل بر حمایت ریاض از ارسال کمک‌های بشردوستانه برای ملت برادر سوریه تاکید کرد.

فیصل بن فرحان بر ضرورت پاسخ مناسب همگانی به فاجعه زلزله در سوریه و ترکیه تاکید کرد.

وی در این باره اظهار کرد: از همه طرف‌ها می‌خواهیم امکان کمک‌رسانی به همه مناطق سوریه را فراهم کنند.

وزیر خارجه سعودی همچنین تاکید کرد که کشورش تمام تلاش‌های خود را به‌کار می‌گیرد تا کمک‌رسانی به همه مناطق سوریه انجام شود.

بن فرحان ادامه داد: طبق آنچه در دیدار با جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطرح شد، ما همه را تشویق به کمک رسانی می‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به مساله فلسطین، بر اهمیت احیای روند صلح و توقف تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین تاکید کرد.

شاهزاده فیصل بن فرحان روز دوشنبه، ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن)، در حاشیه سفر رسمی خود به بروکسل، با جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

دو طرف در این نشست، روابط بین پادشاهی سعودی را با اتحادیه اروپا و نیز روش‌های موجود برای ارتقای مناسبات و حمایت از همکاری و هماهنگی مشترک، بررسی کردند.

به نوشته نشریه عرب‌نیوز، آن‌ها در جریان بررسی تحولات منطقه‌ و بین‌المللی و تلاش‌ها برای تقویت صلح و امنیت جهانی، درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و مذاکرات بین‌المللی درباره احیای برجام نیز تبادل‌نظر کردند.

جوزپ بورل، شاهزاده فیصل بن فرحان و احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، سپس در یک نشست خبری مشترک شرکت کردند. بورل گفت که در مذاکراتش با شاهزاده فیصل بن فرحان، درباره روند صلح خاورمیانه و راه‌های احیای تلاش‌ها برای صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها گفت‌وگو کردند. هر سه مقام شرکت‌کننده در نشست خبری مشترک، بر راه‌حل تشکیل دو کشور مستقل در کنار یکدیگر تاکید کردند و گفتند که برای رسیدن به صلح پایدار خاورمیانه، کارگروهی برای مشارکت بین‌المللی تشکیل خواهد شد.

آنان همچنین بر تداوم کمک‌های بین‌المللی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه تاکید کردند. 

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.