حسینی: عفو محکومان توسط رهبر انقلاب، بدخواهان ملت را عصبانی کرد

 به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری سیمای انرژی، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در اجتماع بزرگ بسیجیان وزارتخانه‌ها و ادارات تهران بزرگ در مجموعه 12 هزار نفری آزادی با عنوان رزمایش بزرگ مدافعان ولایت با تسلیت رحلت جانگداز حضرت زینب کبری(س) اظهار داشت: حضرت زینب کوه استقامت، پایداری و پیام‌رسان عاشورا بودند که مانع تحریف حقایق حماسه حسینی شدند و ایشان طلایه‌دار جهاد تبیین و رسوایی جنایت‌های یزید و یزیدیان هستند.

وی در ادامه با گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خاطرنشان‌کرد: امام عظیم الشان، ملت ایران را از ظلمت، استبداد، اختناق، دیکتاتوری و انحطاط فکری و فرهنگی، به سمت نظام اسلامی و نور و روشنایی هدایت کردند و باید ایام الله و روزهای بزرگی مانند 12 و 22 بهمن را گرامی بداریم چراکه فصل جدیدی در تاریخ ملت ایران آغاز شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه رژیم ستم‌شاهی پهلوی با کمک بیگانه و با کودتا به سر کار آمد و با کودتا ادامه پیدا کرد، گفت: دو سال پس از اینکه محمدرضا پهلوی با کمک بیگانگان بر اریکه قدرت نشست، سران آمریکا و شوروی و انگلیس بدون اطلاع وی کنفرانس تهران را برای تصمیم‌گیری در مورد جنگ جهانی و آینده جهان در تهران برگزار کردند و با اینکه از ایران به عنوان پل پیروزی نام برده می‌شود اما ایران نقشی در آن نداشت.

حسینی گفت: رژیم ستم‌شاهی در طول حدود 50 سال سیطره بر سرنوشت ملت ایران، صرفاً به عنوان مزدور و فرمانبر قدرت‌های بزرگ و پایگاهی برای تامین هزینه‌های تصمیمات و جنگ‌طلبی‌های آمریکا در ویتنام و سایر مناطق جهان بود و هیچ اراده و اختیاری در مقابل تصمیمات آن نداشت.

وی خاطرنشان کرد: در دوران گذشته چنان اختناقی بر کشور حاکم بود که امام راحل را به خاطر انتقاد از لایحه کاپیتولاسیون به خارج از کشور تبعید کردند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور روز 12 بهمن 57 را مصداق بارز آیه «جاء الحق و زهق الباطل» دانست و گفت: در این روز امام راحل به ایران آمد و تحول بنیادین در کشور ایجاد شد و ملت ایران در طول 44 سال گذشته با روحیه ایمان فداکاری، انقلابی و مقاومت توانستند به رغم همه فشارهای دشمنان، دستاوردهای بزرگی را رقم زده و این روحیه را به ملت‌های منطقه و جهان  نیز منتقل کنند و امروز جبهه مقاومت در پرتو ایمان و ایستادگی ملت ایران شکل گرفته است و حتی فراتر از جهان اسلام، سایر نقاط جهان به ویژه حیاط خلوت آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و در این کشورها افرادی سرکار می‌آیند که مخالف آمریکا و از دوستان ملت ایران هستند.

حسینی با تجلیل از روحیه انقلابی و بسیجی ملت ایران و اینکه بسیجیان در همه صحنه‌های انقلاب حضور فعال و تاثیرگذاری دارند اظهار داشت: دشمنان در خصوص ملت ایران محاسبات غلطی داشتند و نمی‌دانستند که این ملت با روحیه بسیجی جان بر کف و ولایت‌مدار گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب است و با همین روحیه، توطئه‌های دشمنان را در داخل کشور و فتنه داعش را در عراق و سوریه به شکست کشانیده شد.

وی در ادامه با ابلاغ سلام گرم و صمیمی رئیس‌جمهور به همه بسیجیان عزیز خاطرنشان کرد: آیت‌الله رئیسی نیز از روحیه بسیجی برخوردار بوده و تلاش شبانه‌روزی برای خدمت به مردم دارد و همواره به همه اعضای دولت و مدیران ارشد کشور تاکید دارد که مکتب امام راحل و فرامین و منویات رهبری عزیز را سرلوحه برنامه‌ها و اقدامات خود قرار دهند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اشاره کردند، در دهه نود وقفه‌ای در پیشرفت کشور وجود داشت و رشد اقتصادی چندانی نداشتیم لذا امروز همه باید دست به دست هم داده و کاستی‌ها و کمبودها و کم‌کاری‌ها را جبران کنیم.

حسینی تأکید کرد: بسیج ادارات در مسیر خدمت‌رسانی دولت مردمی می‌تواند پیشتاز و پیشگام باشد و در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف به دولت یاری رساند.

وی خاطرنشان کرد: دولت آیت‌الله رئیسی به‌رغم اینکه با مشکلات اقتصادی بزرگی مواجه بوده و از ابتدای سال جاری هم ماهیانه 15 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت گذشته را پرداخت می‌کند ضمن توجه و  مدیریت مسائل جاری و روزمره مردم ، طرح‌های بزرگی در بخش‌های مختلف آغاز کرده و پروژه‌هایی که بعضا 10 سال معطل مانده بود را یکی پس از دیگری تکمیل و در اختیار مردم قرار می‌دهد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه اگر در مسیر الهی و خدمت به مردم ایستادگی و مجاهدت کنیم بدون تردید نصرت الهی هم شامل حال ما خواهد شد، اظهار داشت: در طی دوران پس از انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف شاهد امداد و نصرت الهی بودیم و در مقابل، دشمنان که از معادلات الهی و قدرت و باور مردم غافل هستند در همه فتنه‌ها و توطئه‌ها با شکست مواجه بودند.

حسینی با بیان اینکه اقدام رهبر فرزانه انقلاب در عفو و بخشش شماری از محکومین با ناراحتی و عصبانیت دشمنان و بدخواهان ملت ایران همراه بوده است، اظهار داشت: نظام اسلامی همواره از رحمت و رافت برخوردار بوده و موافقت اخیر رهبر انقلاب در عفو کسانی که تحت تاثیر تبلیغات کاذب و القائات بیگانگان، تخلف و اشتباهاتی مرتکب شدند، دشمنان را به شدت عصبانی و ناراحت کرده است چراکه آنها می‌خواستند این فرزندان را در مقابل نظام قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: برخورد توأم با رأفت و رحمت نظام اسلامی با مخالفین در حالی است که کشورهای غربی کوچکترین مخالفت را با شدت سرکوب می‌کنند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه در رژیم پهلوی نه‌تنها عزم و اراده‌ای برای پیشرفت و تعالی کشور وجود نداشت بلکه غربی‌ها نیز در بعضی از حوزه‌ها اجازه تحقیق و بررسی نمی‌دادند، گفت: مهمترین عامل ترقی، تکامل و پیشرفت کشور سرمایه انسانی آن است و این حوزه در مقایسه با قبل از انقلاب 70 پله صعود کردیم و شتاب علمی کشورمان یازده برابر جهان بوده است و در برخی از رشته‌های در جایگاه اول تا دهم جهان قرار داریم. پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای  در رشته‌های مختلف از جمله لیزر، نانو، هوافضا، پزشکی و فناوری‌های نو داریم که در سایه روحیه جهادی و احساس مسئولیت و تعهد جوانان به دست آمده است.

حسینی گفت: امروز دولت خود را موظف می‌داند که در مسیر عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی گام بردارد و کم‌کاری‌های دهه گذشته را جبران کند.

وی در ادامه به تصمیم اخیر سران قوا درخصوص مولدسازی اشاره کرد و گفت: پروژه‌های نیمه‌تمام فراوانی در نقاط مختلف کشور وجود دارد و در کنار آن دستگاه‌های مختلف،  اموال و دارایی‌هایی دارند که بعضا راکد، بلااستفاده و یا کم‌استفاده است لذا عقل سلیم حکم می‌کند که این دارایی‌ها را به ثروت تبدیل کرده و برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استفاده کنیم و این کار می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال، باعث رونق تولید و افزایش درآمدهای کشور شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: این تصمیم در سطح سران قوا گرفته شد چراکه با توجه به دیوان‌سالاری و بروکراسی پیچیده‌ای که در کشور حاکم است اجرای برخی از تصمیمات بزرگ در پیچ و خم قوانین مقررات گرفتار می‌شود و عملاً به جایی نمی‌رسد لذا این تصمیم اتخاذ شد. ضمن اینکه در کارگروهی که به این منظور تشکیل شده از هر سه قوه حضور دارند و همه چیز کاملاً شفاف است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

حسینی تاکید کرد: برخی از کسانی که با این تصمیم  مخالفت می‌کنند در حقیقت از ایجاد گشایش در اقتصاد کشور و معیشت و زندگی مردم ناراحت هستند.

در این مراسم باشکوه که سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور داشت ضمن برنامه سوگواری به مناسبت رحلت حضرت زینب کبری(س)،  سرودهای انقلابی و حماسی اجرا شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.