برخورد با ون‌کافه‌های بدون مجوز

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری سیمای انرژی، سعید بیگی در مورد ساماندهی ون‌کافه‌ها در سطح شهر اظهار کرد: ون‌کافه‌ها در ابتدا در شهر تهران به‌صورت بی‌نظم حضور داشتند که به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل مأموریت داده شد تا به این وضعیت سامان بدهد. به طوری که صاحبان ون‌کافه‌ها بیایند و از شهرداری مجوز بگیرند تا جای آنها مشخص شود.

بیگی عنوان کرد: صاحبان ون‌کافه‌هایی که مجوز دریافت می‌کنند، در مکان‌هایی مستقر می‌شوند که تمهیدات ترافیکی در آن منطقه دیده شده باشد و همچنین موضوع آب، برق و پسماند آنها مدیریت شود. سیاست شهرداری فعلا افزایش ون‌کافه‌ها نیست، بلکه ساماندهی ون‌کافه‌هایی است که از قبل موجود بودند. یک بخشی از آنها که حدود 80 ون‌کافه است به شهرداری مراجعه کرده‌اند و مجوز گرفتند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران افزود: به ون‌کافه‌ها اجازه نمی‌دهیم که بیش از سه ماه در یک جای ثابت بمانند و بر روی ظاهر و نظافت ون‌کافه‌ها نظارت می‌کنیم تا تمیز باشند و همچنین بهداشت‌، اصناف و اماکن را فعال‌تر کردیم تا بر روی ون‌کافه‌ها نظارت کنند. البته بخش عمده‌ای از آنها غیرمجاز هستند و مجوز ندارند که موضوع در حال رسیدگی است.

بیگی اظهار کرد: رویکرد اولیه شهرداری در برخورد با ون‌کافه‌ها، تشویقی و تعاملی است تا ون‌کافه‌ها مراجعه کنند و مجوز بگیرند، اما صبر مراجع قانونی حدی دارد و حتما سال بعد از ما گزارش می‌خواهند و اگر نیاز باشد باید وارد برخورد سلبی شویم.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر زمینه برای کسانی که در این حوزه فعال هستند و از قبل هم در این بخش بودند، آماده هست تا کار خود را قانونی کنند و مجوز بگیرند، شهرداری هم حتما همراهی می‌کند تا موضوع ون‌کافه‌ها سامان بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

برخورد

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.