چاووش‌اوغلو: تعطیلی موقت برخی نمایندگی‌های سیاسی در ترکیه «هدفمند» است

وزیر امور خارجه ترکیه تعطیلی موقت نمایندگی سیاسی برخی کشورها را یک اقدام «هدفمند» توصیف کرد.

به گزارش سیمای انرژی، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با سانتیاگو آندرس کافیرو، همتای آرژانتینی خود در نمایندگی وزارت امور خارجه استانبول دیدار و گفت‌وگو کرده و نشست مشترک خبری ترتیب داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره احضار سفیران ۹ کشور از جمله آمریکا که خدمات دیپلماتیک و کنسولی خود در ترکیه را به بهانه «اقدامات تروریستی» به طور موقت تعطیل کرده‌اند، گفت: «برخی کشورهای غربی کلیه خدمات سفارتخانه‌ها و واحدهای کنسولی خود را متوقف یا حتی تعطیل کرده‌اند. اگر تهدید تروریستی مطرح است، آیا نباید به ما بگویند که این تهدید از کجا و چه کسی نشات می‌گیرد؟

چاووش‌اوغلو در ادامه افزود: آنها به ما می‌گویند، «ما اطلاعات مشخصی داریم، تهدیدی وجود دارد، بنابراین نمایندگی‌های دیپلماتیک را می‌بندیم». اما اطلاعاتی درباره منبع آن وجود ندارد. آنها باید این اطلاعات صحیح را به واحدهای امنیتی و اطلاعاتی ما منتقل کنند که اگر چنین تهدیدی وجود دارد، قبل از تبدیل شدن به حمله خنثی شود.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه اظهارات و تعطیلی‌های مذکور «هدفمند» بوده است، اعلام کرد که دیروز در دیدار با سفیران این موضوع به وضوح مطرح شد.

گفتنی است وزارت خارجه ترکیه شامگاه روز گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد: به سفرای آمریکا٬ هلند٬ سوئد٬‌ سوئیس٬ انگلستان٬ آلمان٬ بلژیک٬‌ فرانسه و ایتالیا ابلاغ شد که امنیت تمامی نمایندگی‌های دیپلماتیک در ترکیه بر اساس توافقات بین‌المللی تامین می‌شود.

همچنین در این بیانیه‌ آمده است: به نمایندگان ۹ کشور تاکید شد که این رویکرد هدفمند تنها خدمتی به گروه‌های تروریستی خواهد بود. انتظار داریم کشورهای دوست و متحدمان با یگان‌های امنیتی ترکیه همکاری کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.