تولید و مصرف بنزین کشور سربه‌سر شد

به گزارش سرویس خبری اقتصادی پایگاه خبری سیمای انرژی، جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در جمع سرویس خبریان اظهار داشت: در زمان حاضر حدود 100 تا 104 میلیون لیتر در روز بنزین تولید می‌کنیم و همین میزان هم مصرف بنزین داریم، یعنی تولید و مصرف سربه‌سر است.

وی افزود: هم‌اکنون ناترازی در بخش بنزین نداریم اما باید مصرف افسارگسیخته بنزین مدیریت شود، درحالی که خودروها در جهان به‌طور متوسط به‌ازای پیمایش هر صد کیلومتر، 4 لیتر بنزین می‌سوزانند، خودروهای ما به‌طور متوسط 10 لیتر مصرف بنزین دارند، که این رویه باید اصلاح شود.

معاون وزیر نفت در خصوص میزان تخصیص گاز و سوخت مایع به نیروگاه‌ها و صنایع، اذعان داشت: اگر میزان مصرف با توجه به شرایط دمایی کشور تغییر کند میزان تخصیص متفاوت خواهد بود، هرچه میزان مصرف در حوزه خانگی کاهش یابد به حوزه نیروگاه‌ها تخصیص می‌یابد.

وی اضافه کرد: از حدود ٢� � تا ٢٢� میلیون مترمکعب در روز تخصیص گاز داشته‌ایم و این عدد به زیر ١� � میلیون نرسیده است.

سالاری خاطرنشان کرد: نسبت به پارسال تخصیص سوخت کاهش نیافته است هم در حوزه گاز و هم مایع سوخت بیشتری تحویل دادیم.

وی ابراز کرد: تقریباً گاز نسبت به سال گذشته معادل بود و در برخی مواقع نیم تا یک درصد رشد داشته است، در بخش سوخت مایع نیز نزدیک ١٨ تا ٢� درصد افزایش تخصیص داشتیم، در حوزه صنایع نیز شرایط به همین روال بوده است.

سالاری در پاسخ به اینکه کیفیت بنزین در چه سطحی است و آیا می‌توان آن را عامل آلودگی دانست، گفت: خیر، کیفیت همه محموله‌هایی که وجود دارند از نظر استاندارد و مجموعه‌های دیگر مطلوب است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی افزود: در حوزه بنزین اعم از آنچه معمولی تولید می‌شود و بنزین یورو تقریباً همه استانداردهای زیست‌محیطی را دارند و تنها یک انحراف روی اکتان بنزین معمولی و بنزین یورو است که آن هم اصلاح خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها :

تولید بنزین

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.