فرمانده قسد: نگران حمله زمینی ترکیه هستیم/آمریکا پیام قوی‌تری به آنکارا بدهد

فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در سخنانی نسبت به احتمال آغاز عملیات زمینی ترکیه در مناطق شمالی سوریه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش سیمای انرژی، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مظلوم عبدی (کوبانی)، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک در سخنانی اظهار کرد: ما علی رغم اطمینان و تضمین‌های آمریکا، همچنان نگران حمله زمینی ترکیه هستیم.

مظلوم عبدی تاکید کرد: پس از استقرار بی‌سابقه ارتش ترکیه در مناطق مرزی، از واشنگتن می‌خواهیم پیام "قوی‌تری" به آنکارا ارسال کند.

وی در ادامه گفت که به سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه تکیه نخواهد کرد.

این اظهارات در حالی بیان شده است که منابع خبری اعلام کردند ترکیه شروط جدیدی را برای کُردهای سوریه تعیین کرده و در ازای عدم انجام عملیات زمینی در مناطق شمالی سوریه خواستار خروج آنها از سه شهر مهم "منبج"، "عین العرب" (کوبانی) و "تل رفعت" در این منطقه شده است.

طبق این گزارش، آنکارا برای پاسخ به خواسته‌هایش ضرب‌الاجل تعیین کرده است و درصورت برآورده نشدن این خواسته‌ها عملیات نظامی در شهرهای منبج، عین العرب و تل رفعت انجام خواهد داد.

همزمان با ادامه حملات هوایی آنکارا منابع مطلع در مناطق شمالی سوریه دوشنبه از تکمیل مقدمات آغاز عملیات زمینی ترکیه در این منطقه خبر داده‌ بودند.

منابع مطلع در این باره به العربی الجدید گفته‌اند: اکنون مقدمات آغاز عملیات زمینی کامل شده است و این احتمال وجود دارد که تل رفعت در حومه شمالی حلب و همچنین شهر "عین العرب" در شرق فرات، هدف بعدی ترکیه باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.