محموله ۳۵۰۰ کیلوگرمی به ایستگاه فضایی بین المللی رفت

به گزارش پایگاه خبری سیمای انرژی به نقل از اسپیس، عملیات مذکور که قبلاً قرار بود در ۲۲ نوامبر انجام شود، به دلیل وضعیت نامساعد آب وهوایی به تعویق افتاده بود. در این فرایند یک کپسول دراگون بیست و ششمین ماموریت تامین ذخایر اسپیس ایکس برای ایستگاه فضایی بین المللی را انجام داد. طبق اطلاعات موجود کپسول در ساعت ۱۹:۲۰ دقیقه گرینویچ روز شنبه به فضا پرتاب شد.

محموله ۳۵۰۰ کیلوگرمی به ایستگاه فضایی بین المللی رفت

کپسول باری اسپیس ایکس احتمالاً امروز در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ کنار ایستگاه فضایی بین المللی پهلو می گیرد. دراگون پس از رسیدن به مقصد ۴۵ روز در فضا می ماند.

موشک فالکون ۹ و کپسول دراگون این ماموریت برای نخستین بار به فضا ارسال شدند. طبق برنامه ریزی ها، ۸ دقیقه پس از پرتاب، بوستر اول فالکون ۹ از آن جدا شد و روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس فرود آمد.

دراگون در این ماموریت ۳۵۰۰ کیلوگرم بار را به فضا برده که شامل گوجه های کوچک، میکروسکوپی برای بررسی تغییرات در سیستم ایمنی بدن فضانوردان، فناوری رزین مایع برای ایجاد ساختارهای بزرگتر، پنل های خورشیدی، سخت افزاری برای ثبت تصاویر از چشمان فضانوردان و یک سیستم برای ایجاد مواد مغذی از غذاهایی که راحت به فضا ارسال می شوند (مانند ماست) می شود.

این پنجاه و چهارمین پرتاب اسپیس ایکس و پنجمین پرتاب یک کپسول دراگون در ۲۰۲۲ میلادی به حساب می آید.

منبع : مهر

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.