عربستان و پاکستان تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کردند

معاون وزیر خارجه عربستان و معاون وزیر خارجه پاکستان در دیداری که در حاشیه نهمین همایش بین‌المللی اتحاد تمدن‌ها در مراکش داشتند، تقویت روابط دوجانبه ریاض-اسلام آباد را بررسی کردند.

به گزارش سیمای انرژی، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، ولید الخریجی، معاون وزیر خارجه عربستان و حنا ربانی، معاون وزیر خارجه پاکستان در دیداری که در حاشیه نهمین همایش بین‌المللی اتحاد تمدن‌ها در شهر فاس مراکش با یکدیگر داشتند، به بررسی روابط دوجانبه عربستان و پاکستان و راه‌های تقویت این روابط و حمایت از آنها در تمامی زمینه‌های همکاری مشترک پرداختند.

الخریجی و ربانی در ادامه نیز درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده برای آنها گفتگو کردند.

الخریجی ریاست هیئت عربستان در همایش اتحاد تمدن‌ها را بر عهده دارد.

در این همایش دو روزه در هشت نشست کوچک و برخی دیدارهای جانبی، برخی موضوعات مربوط به مهاجرت، هویت، میراث و ارزش‌های مشترک قاره آفریقا و مبارزه با تبعیض و تعصب بر اساس دین و اعتقادات بررسی می‌شوند.

در این همایش آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و حدود ۴۰ رئیس جمهور، وزیر و مسؤول کشورها و نهادهای بین‌المللی عضو اتحاد تمدن‌های سازمان ملل در کنار هزاران شرکت‌کننده از کشورهای مختلف جهان حضور دارند.

معاون وزیر خارجه عربستان در سخنرانی که در این همایش داشت، بر حمایت جدی ریاض از تمامی تلاش‌ها برای همزیستی مسالمت‌آمیز، مقابله با فراخوان‌ها برای نفرت‌پراکنی و فرقه‌گرایی و گسترش فرهنگ گفتگو تاکید کرد.

همچنین الخریجی بر لزوم تقویت روابط میان تمدن‌ها و فرهنگ‌ها و نیز همزیستی و گسترش ارزش‌های انسانی بر اساس اصول دین اسلام تاکید کرد. این مسؤول ریاض در ادامه گفت: عربستان بر اساس باور خود به نقش مثبت اتحاد تمدن‌ها و اهداف عالی آن، مبلغ سه میلیون دلار را برای حمایت از صندوق این اتحاد اختصاص داد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.