معاون بایدن به منطقه‌ غیرنظامی‌شده دو کره رفت

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنج‌شنبه) در جریان سفر به سئول، از منطقه غیر نظامی‌شده میان دو کره بازدید کرد و به نظام و سیاست‌های نظامی پیونگ‌یانگ تاخت.

به گزارش سیمای انرژی، به نقل از شبکه خبری الجزیره، هدف از سفر کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا به این منطقه غیرنظامی‌شده دو کره که حریم کره‌شمالی و کره‌جنوبی را تعیین می‌کند، تاکید بر تعهد ایالات متحده به سئول، در شرایطی عنوان شده است که آزمایش‌های تسلیحاتی پیونگ‌یانگ و شلیک موشک‌های بالستیک با جدیت ادامه دارد.  

هریس صبح امروز پس از ورود به سئول از طریق ژاپن، با یون سوک یول، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در سئول ملاقات کرد و دو طرف آزمایش‌های تسلیحاتی کره‌شمالی را محکوم کردند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: آنها لفاظی تحریک‌آمیز هسته‌ای جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره‌شمالی) و پرتاب‌ موشک‌های بالستیک را محکوم کردند. آنها در مورد واکنش ما به تحریکات بالقوه آتی، از جمله از طریق همکاری سه‌جانبه با ژاپن رایزنی داشتند.

همچنین کامالا هریس در جریان بازدید از منطقه غیرنظامی‌شده میان دو کره، گفت کره‌شمالی کشوری با یک "دیکتاتوری وحشیانه"، یک "برنامه‌ تسلیحاتی غیرقانونی" و "نقض‌های حقوق بشری وسیع" است.

او در این منطقه جداکننده دو کره که به شدت تحت حفاظت است، گفت، این مرز به شدت مسلح یادآور تیره و تاری از "مسیرهای کاملا متفاوتی" است که دو طرف در پیش گرفته‌اند. هریس گفت: در کره‌شمالی، ما شاهد یک دیکتاتوری وحشیانه و بی‌رحم، نقض‌های حقوق بشری وسیع و یک برنامه تسلیحاتی غیرقانونی هستیم که صلح و ثبات را تهدید می‌کند.

معاون بایدن افزود: ایالات متحده و جهان به دنبال یک شبه جزیره کره باثبات و مسالمت‌آمیز است که در آن، جمهوری دموکراتیک خلق کره دیگر یک تهدید نباشد.

سفر کامالا هریس در شرایطی انجام شد که روز چهارشنبه کره‌شمالی دو موشک کوتاه‌برد به سمت ساحل شرقی‌اش پرتاب کرد که دومین مورد از روز یکشنبه به شمار می‌رود. همچنین این در حالیست که کره‌جنوبی و آمریکا در حال برگزاری مانورهای دریایی مشترک با حضور یک ناو هواپیمابر هستند.

انتهای پیام

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.