مذاکرات ویژه وزیر دفاع جدید عربستان با رئیس شورای ریاستی یمن

وزیر دفاع سعودی مذاکرات ویژه‌ای را با رئیس شورای ریاستی یمن در ریاض، پایتخت عربستان داشت.

به گزارش سیمای انرژی، به نقل از روزنامه فرا منطقه‌ای الشرق الاوسط، خالد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان پس از انتصابش در این پست که در چارچوب اصلاحات صورت گرفته از سوی سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در دولت سعودی انجام شد، با رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاستی یمن و همه اعضای این شورا دیدار کرد.

به نوشته این روزنامه، دو طرف آخرین تحولات سیاسی و نظامی یمن در سایه تلاش‌های سازمان ملل که در هماهنگی با جامعه بین‌المللی و در راستای گسترش آتش‌بس کنونی است، را بررسی کردند.

خالد بن سلمان در این دیدار مدعی شد: ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به حمایت از دولت و ملت یمن اهتمام می‌ورزد. وی همچنین ادعا کرد، امیدوار است شورای ریاستی یمن خواسته‌ها و امیدهای ملت برادر، یمن در برقراری ثبات، امنیت، صلح و توسعه را جامعه عمل بپوشاند.

وزیر دفاع عربستان توضیح داد، این دیدار به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی انجام شد و امیدوار است که صلح و ثبات و توسعه به یمن بازگردد.

این در حالیست که ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان با محاصره زمینی، هوایی و دریایی یمن و تجاوزات خود به این کشور تاکنون چیزی جز خسارت و ویرانی برجای نگذاشته و تنها منجر به آواردگی میلیون‌ها یمنی و نیز کشته شدن دهها هزار تن در این کشور شده است.

این اولین فعالیت رسمی خالد بن سلمان به عنوان وزیر دفاع و جانشین برادر بزرگتر خود شاهزاده محمد است که به موجب اصلاحات دولتی انجام شده از سوی ملک سلمان در روز سه شنبه به عنوان رئیس شورای وزیران عربستان منصوب شد.

برخی ناظران پیش‌بینی می‌کنند که تعیین شاهزاده خالد بن سلمان در راس هرم وزارت دفاع عربستان مقدمه‌ای برای تغییر احتمالی در روش عملکرد عربستان و تعامل آن با پرونده یمن باشد. در حالیکه برخی دیگر این موضوع را دور از انتظار می‌دانند.

انتهای پیام

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.