وزیر نفت در پیامی روز ملی آتش‌نشانی را تبریک گفت

به گزارش سیمای انرژی، متن پیام جواد اوجی، وزیر نفت به مناسبت روز ملی آتش‌نشان به شرح زیر است:

همکاران عزیز؛

صنعت نفت کشور در طول دوران دفاع مقدس، بارها  هدف تهاجم دشمن قرار گرفته و آتش‌نسیمای انرژین غیور این صنعت نیز در حفظ تاسیسات، جان فشانی کرده‌اند. از خود گذشتگی این عزیزان در حمله هوایی رژیم بعثی به تاسیسات پالایشگاه آبادان در هفتم مهر سال ۱۳۵۹، برگ زرین رشادت، ایثار و پایمردی ایشان در صیانت از سرمایه­‌های ملی و صنعت نفت کشور است.

به پاس بزرگداشت این روز، ضمن تشکر از آتش‌نسیمای انرژین و فعالان عرصه ایمنی، فرصت را مغتنم شمرده و به جهت اهمیت ایمنی در صنعت نفت، نکات مهم ذیل را یادآور می‌شود:

۱. تضمین تولید پایدار و تداوم عملیات ایمن در صنعت نفت، مستلزم مدیریت مخاطرات فرآیندی و نهادینه شدن اصل "پیشگیری قبل از وقوع" است. در این خصوص، اعمال ضوابط و استانداردهای ایمنی در طراحی، ساخت و راه‌اندازی طرح‌­ها و همچنین تجهیز، نوسازی سامانه‌های ایمنی و آتش‌نشانی در تاسیسات در حال بهره‌برداری، ضروری است. در این راستا، اتکا به توان علمی کشور و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، مورد توجه قرار گیرد.

۲. اصل بر این است که کلیه فعالیت­‌های صنعت نفت، به‌صورت ایمن انجام شود. لذا شناخت کامل خطرات هر فعالیت و پیش‌بینی اقدام‌های کنترلی قبل از انجام آن همراه با انضباط و اجرای دقیق الزام‌های ایمنی در کلیه فرآیندهای سازمان به‌خصوص نظام بهره‌برداری، نگهداشت و تعمیرات، الزامی است.

۳. فرهنگ ایمنی حاکم بر سازمان، یک ارزش بنیادین و مولفه کلیدی در پیشگیری و کاهش حوادث است که مدیران و کارکنان در ایجاد و حفظ آن سهیم بوده و نقش موثری دارند. از این رو، ارتقاء فرهنگ و افزایش دانش و مهارت ایمنی کلیه کارکنان، مورد تاکید است.

در خاتمه ضمن تبریک روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی به همه همکاران عزیز؛ انتظار می رود مدیران و کارکنان محترم با برنامه‌ریزی، مشارکت و تعهد به الزام‌های ایمنی، در جهت تحقق عملی شعار "روز بدون حادثه" و صیانت صنعت نفت به‌عنوان سرمایه ملی کشور،   تلاش کنند.

برچسب ها :

پیامی نشانی تبریک

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.