ظرفیت بزرگ سازمان شانگهای برای خنثی کردن تحریم‌های ایران

به گزارش پایگاه خبری سیمای انرژی، ابوالفضل ظهره وند با اشاره به نخستین سفر رییسی به نیویورک تاکید کرد که ایران امروز در صدر اخبار بین المللی است و مهم تر تحولات اروپاست که بحران انرژی را درپی دارد.

وی از بازگشت موقعیت ایران در حوزه انرژی سخن گفت و افزود: قبل از نیویورک رییس جمهور به سمرقند سفر داشت و عضویت دائم ایران در شانگهای پذیرفته شد که به معنی خنثی کردن نظام تحریمی امریکاست.

ظهره وند از چند جانبه گرایی بین المللی خبرداد که ایران را در صدر قرار می دهد و در این فضا نشست سالانه سازمان ملل نقطه نظرات ایران را نشان می دهد.

وی ادامه داد: با بررسی ظرفیت جدید شانگهای و بریکس که مورد انتظار برای پیوستن ایران است می بینیم در این مقطع سیاست تحریمی امریکا باید خنثی شود و لذا علاقمند هستند برجام را به عنوان یک راهکار در دستور کار داشته باشند و نظرات رییسی را بشنوند.

ظهره وند تاکید کرد مسائل داخلی به برجام گره نخورده و غرب علاقمند است دیدگاه رییسی را بداند و پالس هایی داده شد که آن ها نمی توانند از سیاست تحریم استفاده بیشتر کنند.

وی گفت: ایران مسیر خود را با سرعت جلو می برد و این مهم نمادهایی نیز داشته است.

این کارشناس سیاسی اضافه کرد: تحریم برای ما فرصت است چون غرب نقطه قوت ما را هدف قرار داد که باید به فرصت تبدیل شود و سرمایه های محدود را بی جهت مصرف نکنیم.

وی افزود: شانگهای بخش بزرگی از بازار جهانی است و 50 درصد نفت تولید جهان را مصرف می کند و وقتی ایران روی این مجموعه تمرکز کند، نیازی به سوییفت و ... نخواهیم داشت. خاصه این که دلار از معاملات حذف شده و ایران می تواند با پول ملی یا پول جدید دست به مبادله بزند.

انتهای پیام/

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.